dec 2021 capsule 2 fresh juice smoothie

Detox dieet

 • Mis on Detox dieet?
 • Mis on Detox dieedi plussid?
 • Mis on Detox dieedi miinused?
 • Mida eksperdid sellest arvavad?

Tutvustus

Detox dieet on tervislik toitumiskava, mis on mõeldud keha puhastamiseks ja jääkainete eemaldamiseks organismist. See dieet keskendub tervislikele ja looduslikele toitudele ning soovitab piirata töödeldud toidu, suhkru, soola ja küllastunud rasvade tarbimist.

Detox dieet võib sisaldada mitmesuguseid toiduaineid, nagu köögiviljad, puuviljad, pähklid, seemned, teraviljad, roheline tee ja värsked mahlad. Samuti soovitatakse dieedi ajal tarbida rohkelt vett, et aidata kehal puhastuda ja jääkaineid väljutada.

Detox dieedi eesmärk on aidata kehal puhastuda toksiinidest ja parandada seedimist. Mõned inimesed kasutavad seda kaalukaotuse vahendina, kuna see võib aidata vähendada tarbitavate kalorite hulka ja suurendada toitainete tarbimist. Detox dieet võib olla lühiajaline või pikemaajaline toitumiskava.

Kuid tuleb märkida, et detox dieet ei ole teaduslikult tõestatud meetod keha puhastamiseks ega vähenda märkimisväärselt jääkainete hulka organismis. Samuti võib dieedi järgimine olla keeruline, kuna see nõuab spetsiaalsete toiduainete ja retseptide kasutamist, mis võivad olla kallid ja raskesti kättesaadavad. Seetõttu tuleks enne dieedi järgimist konsulteerida arstiga ning teha valik, mis sobib kõige paremini individuaalsetele vajadustele ja eelistustele.

Mis on detox dieedi plussid?

Detox dieedi plussid võivad hõlmata järgmist:

 1. Suurendab tervisliku toidu tarbimist: Detox dieet soodustab tervisliku toidu tarbimist, nagu puu- ja köögiviljad, mis võivad suurendada vitamiinide, mineraalide ja kiudainete tarbimist.
 2. Parandab seedimist: Dieet võib parandada seedimist ja soodustada regulaarset soolestiku liikumist, kuna see sisaldab palju kiudaineid.
 3. Vähendab töödeldud toidu tarbimist: Detox dieet soovitab piirata töödeldud toidu, suhkru, soola ja küllastunud rasvade tarbimist, mis võib aidata kaasa tervislikumate toitumisharjumuste kujundamisele.
 4. Võib aidata kaalulangusele kaasa: Detox dieet võib aidata vähendada kalorite tarbimist ja suurendada tervislike toitude tarbimist, mis võib aidata kaasa kaalukaotusele.
 5. Võib suurendada energiataset: Detox dieet võib suurendada energiataset, kuna see soodustab tervislike toitude tarbimist ja võib aidata vähendada jääkainete hulka organismis.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et detox dieet võib aidata parandada toitumisharjumusi ja tervist, suurendada energiataset ning soodustada kaalulangust.

Mis on detox dieedi miinused?

Detox dieedil on ka mitmeid miinuseid, mida tuleks kaaluda:

 1. Puuduvad tõendid: Detox dieedil pole teaduslikke tõendeid selle kohta, et see suudaks organismist toksiine eemaldada või keha puhastada.
 2. Piirangud: Detox dieet võib olla piirav ja raskendada tasakaalustatud toitumise saavutamist, kuna see võib nõuda spetsiaalsete toiduainete ja retseptide kasutamist, mis võivad olla kallid ja raskesti kättesaadavad.
 3. Võib põhjustada toitainete puudust: Dieet võib põhjustada toitainete puudust, kui see ei sisalda piisavalt valku, vitamiine ja mineraalaineid.
 4. Võib põhjustada nõrkust ja väsimust: Detox dieedi järgimine võib põhjustada nõrkust, väsimust ja ebamugavustunnet, kuna organism ei saa piisavalt energiat ja toitaineid.
 5. Lühiajaline toime: Kuna detox dieet on lühiajaline toitumiskava, võib selle järgimine olla vaid ajutine lahendus ja ei pruugi pakkuda pikaajalist kasu tervisele.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et detox dieedil on mitmeid miinuseid, nagu piirangud, toitainete puudus ja lühiajaline toime. Enne dieedi järgimist tuleks kaaluda kõiki plussid ja miinused ning konsulteerida arstiga, et teha kindlaks, kas see sobib individuaalsetele vajadustele ja eelistustele.

Mida eksperdid sellest arvavad?

Eksperdid on detox dieedi suhtes üldiselt kriitilised ja rõhutavad, et see ei ole teaduslikult tõestatud meetod keha puhastamiseks ega vähenda märkimisväärselt jääkainete hulka organismis. Lisaks võib dieedi järgimine olla piirav ja raskendada tasakaalustatud toitumise saavutamist.

Eksperdid soovitavad, et inimesed keskenduksid tervislike toitumisharjumuste kujundamisele, mis hõlmaksid värskete puu- ja köögiviljade, täisteratoodete ja lahja valgu tarbimist. Samuti soovitatakse tarbida piisavalt vett ja piirata töödeldud toidu, suhkru, soola ja küllastunud rasvade tarbimist.

Seega võib öelda, et eksperdid ei soovita detox dieeti kui teaduslikult tõestatud meetodit keha puhastamiseks või kaalulanguseks. Selle asemel soovitatakse tervisliku toitumise põhimõtete järgimist, mis sisaldab tasakaalustatud toitaineid ja on jätkusuutlik pikaajalise tervise ja heaolu saavutamiseks.