calories counting diet food control and weight loss concept calorie 768

HCG dieet

 • Mis on HCG dieet?
 • Mis on HCG dieedi plussid?
 • Mis on HCG dieedi miinused?
 • Mida eksperdid sellest arvavad?

Tutvustus

HCG dieet on toitumisprogramm, mille põhikomponendiks on inimese kooriongonadotropiini (HCG) hormooni tarbimine koos äärmiselt madala kalorsusega dieediga. HCG on hormoon, mida toodetakse raseduse ajal ja see aitab säilitada ema kehakaalu ja kaitsta loodet. HCG dieedi korral manustatakse HCG-d tavaliselt süstide või tilkadena ning seda kombineeritakse 500–800 kalorit sisaldava dieediga päevas.

HCG dieedi eesmärk on kiire kaalulangus, kuid seda toetavad uuringud puuduvad ning mõned eksperdid kritiseerivad dieeti ebatervislikkuse tõttu. 

Mis on HCG dieedi plussid?

HCG dieedi plussid on väga vaidlusalused, kuna dieedi tõhususe ja ohutuse kohta on väga vähe teaduslikke tõendeid. Siiski on mõned inimesed, kes on HCG dieedi järgimise ajal kogenud kaalukaotust ja muid võimalikke eeliseid, näiteks:

 1. Kiire kaalulangus: HCG dieedi kõige silmatorkavam eelis on kiire kaalulangus. See on tingitud madala kalorsusega dieedi järgimisest, kombineerituna HCG hormooni tarbimisega.
 2. Vähenenud näljatunne: Mõned inimesed on teatanud, et HCG dieedi järgimisel on nende näljatunne vähenenud, mis võib olla tingitud HCG hormooni mõjust.
 3. Parandatud meeleolu: Mõned inimesed on teatanud, et HCG dieedi järgimisel on nende meeleolu parandunud. See võib olla tingitud kaalulangusest või hormooni mõjust.

Siiski on oluline märkida, et need võimalikud eelised pole piisavalt tõestatud ning HCG dieet on seotud mitmete riskide ja kõrvaltoimetega, nagu toitainete puudus, seedehäired ja lihasmassi kaotus. Seetõttu ei soovita paljud eksperdid HCG dieedi järgimist ning soovitavad tervisliku ja tasakaalustatud dieedi järgimist koos regulaarse füüsilise koormusega kaalukaotuse saavutamiseks.

Mis on HCG dieedi miinused?

HCG dieedi miinused võivad olla seotud selle toitumisalase piirangute ja hormooni tarbimisega. Siin on mõned võimalikud miinused:

 1. Toitainete puudus: HCG dieet piirab kalorite tarbimist väga madalale tasemele, mis võib põhjustada toitainete puudust, kuna inimene ei tarbi piisavalt vajalikke toitaineid, sealhulgas valku, kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid.
 2. Seedehäired: HCG dieet võib põhjustada seedehäireid, nagu kõhukinnisus, kõhulahtisus, iiveldus ja kõhuvalu.
 3. Lihasmassi kaotus: HCG dieet võib põhjustada lihasmassi kaotust, kuna inimene tarbib vähe valku, mis on vajalik lihaste tervise ja säilimise jaoks.
 4. Veresuhkru probleemid: HCG dieet võib põhjustada veresuhkru probleeme, eriti inimestel, kellel on juba diabeet.
 5. Kõrvaltoimed: HCG hormooni tarbimisega võivad kaasneda kõrvaltoimed, nagu peavalud, väsimus, meeleolumuutused, ärrituvus ja turse.
 6. Jojo-efekt: HCG dieet võib põhjustada kaalutõusu pärast dieedi lõppemist, kuna inimene võib hakata uuesti tarbima normaalsest rohkem kaloreid.

Kokkuvõttes on HCG dieet väga kontroversiaalne ja pole laialdaselt soovitatav, kuna see võib põhjustada toitainete puudust, seedehäireid ja muid terviseprobleeme. Enne HCG dieedi alustamist on soovitatav konsulteerida arsti või toitumisspetsialistiga, et mõista riskid ja tagada toitumisvajaduste täitmine. Alternatiivina soovitavad eksperdid tervisliku ja tasakaalustatud dieedi järgimist koos regulaarse füüsilise koormusega.

Mida eksperdid sellest arvavad?

Enamik eksperte ei soovita HCG dieedi järgimist ega poolda seda dieeti, kuna selle tõhususe ja ohutuse kohta pole piisavalt teaduslikke tõendeid. HCG dieet on väga piirav ning võib põhjustada toitainete puudust, seedehäireid ja lihasmassi kaotust. Lisaks on HCG hormooni tarbimisega kaasnevad riskid ja kõrvaltoimed, mis võivad kahjustada tervist.

Kuigi mõned inimesed on teatanud kaalukaotusest ja muudest eelistest HCG dieedi järgimise ajal, puuduvad selle kohta piisavad tõendid. Paljud eksperdid soovitavad tervisliku ja tasakaalustatud dieedi järgimist koos regulaarse füüsilise koormusega, mis on ohutum ja tõhusam kaalukaotuse saavutamiseks. Enne HCG dieedi alustamist on soovitatav konsulteerida arsti või toitumisspetsialistiga, et mõista riske ja tagada toitumisvajaduste täitmine.